Zīdaiņu labsajūtas ligzdiņs - kāpēc izvēlēties un ko saka speciālisti?

Ligzdiņa - droša, silta, ērti pārvietojama un piemērota mazuļa ķermeņa īpatnībām 


Aptuveni pirmos trīs mēnešus pēc dzimšanas, zīdaiņa fizioloģiskais un psihoemocionālais nenobriedums norāda uz to, ka viņam vēl būtu jāatrodas māmiņas klēpī. 


Pirmos trīs mēnešus mazulis lielāko daļu laika pavada guļot. 

Kustības vēl ir neapzinātas, nekoordinētas. Mazulis reflektori cenšas saglabāt līdzsvaru, jo gaidību laika ciešums ir zudis. Ar šīm kustībām viņš pats sevi satrauc. 

Mazuļa muguriņa ir izliekta, kājiņas pievilktas. Galva un krūšu kurvis ir ievērojami lielāki un smagāki par pārējām ķermeņa daļām. Kauli ir mīksti, sastāv no skrimšļaudiem, ķermenītis  kopumā ir ļoti nestabils. 

Šajā vecuma posmā vecākiem bieži vien nav skaidrs, kā mazuli guldīt vai pozicionēt. Uz muguras, uz sāna, uz cieta vai mīksta pamata. 

Pozicionēšanai un stabilitātes radīšanai tiek izmantoti pakaviņi, sarullētas segas, dvieļi un spilveni, intuitīvi mēģinot izveidot mazulim drošu ligzdiņu. 
Interesanti, ka šīs ligzdiņas veidošana nebūt nenotiek mazulim paredzētajā gultiņā, bet gan vecāku gultā vai viesistabā uz dīvāna – tur, kur ģimene pārsvarā uzturās un var pieskatīt mazuli.

Bieži vien (īpaši dodoties ciemos vai uz kādām nodarbībām) par mazuļa ligzdiņu kļūst autosēdeklītis, kurš patiesībā ir paredzēts tikai mazuļa transportēšanai automašīnā. 

Ņemot vērā visas šīs nianses, jau gatava – pārdomāti veidota ligzdiņa ir patīkams jaunums. 

Ārpus mazuļa gultiņas - droša, silta, ērti pārvietojama, piemērota mazuļa ķermeņa īpatnībām. 

Lai atvieglotu vecāku rūpes par mazuļa labsajūtu un viņa drošu atrašanos arī citās telpās. 

Ligzdiņa ir ievietota lēzenā somā ar rokturiem, ar kuras palīdzību ligzdiņu var ērti pārvietot no vienas telpas otrā. 

 


Ko saka speciālisti 


Fizioterapeite Ieva Broka par zīdaiņu labsajūtas ligzdiņu:

Ligzdiņa mazuļa labsajūtai ir labi pārdomāts un ar lielu mīļumu realizēts šūpuļkrēsliņa un pakaviņa apvienojums "divi vienā". Ģimeņu budžetam tas varētu būt zināms ietaupījums.

Kā fizioterapeiti mani apmierina ligzdiņas funkcionalitāte, kas saskaņojas ar handlinga principiem:

1) bērniņa sakārtošana uz ķermeņa viduslīniju,

2) tiek panākta simetriska ķermeņa poza,

3) nodrošinātas nepieciešamās apkārtnes robežas,

4) mazulim ir horizontāls nevis ieslīps ķermeņa stāvoklis.

Guldinot bērniņu ligzdiņā, tiek atvieglota vecāku ikdiena, un vienlaicīgi mazulis var savu spēju robežās kārtīgi izkustēties.

Noteikti jāatzīmē, ka ligzdiņa mazajiem piemērota līdz 3-4 mēnešu vecumam (katram ļoti individuāli), kamēr bērniņš nav tik aktīvs.  

 


Fri

04

Jul

2014

"Sulīgs" video par to, ar ko atšķiras labi autokrēsliņi no sliktiem

0 Comments

Wed

09

Apr

2014

Kā pareizi izvēlēties autokrēsliņu?

Noderīga informācija visiem, kas meklē autokrēsliņus
Šis materiāls noteikti palīdzēs Jums noorientēties autokrēsliņu izvēlē!
Izsmeļošāku konsultāciju sniegsim pa T.: 29196440 !
Lai izdodas atrast vislabāko autokrēsliņu Jūsu mazulim!
Autokrēsliņu izvēle PDF.pdf
Adobe Acrobat Document 1.7 MB
0 Comments

Fri

28

Feb

2014

Suņu vilna cilvēka veselībai

Mēs visi zinām sirsnīgo teicienu - SUNS IR CILVĒKA LABĀKAIS DRAUGS. Un tas pierādās ne tikai suņa uzticībā cilvēkam un sirsnīgajā acu skatienā, ar kādu mūsu mazie draugi skatās mums acīs pat tad, ja mēdzam pateikt kādu skarbāku vārdu. Bet izrādās, ka suns ir arī brīnišķīgs draugs cilvēka veselībai burtiskā nozīmē. 

 

Šis nav jauns zinātnieku atklājums, bet gan gudrība, kas nāk no mūsu senčiem. Un šobrīd, modernajā pasaulē, aizvien vairāk sākam novērtēt senās dzīvesziņas, kuras agrākajos laikos veiksmīgi izmantoja, kad nebija nedz brīnumzāļu, nedz elektrisko sildītāju, nedz citu izgudrojumu cilvēka komfortam, veselībai un labsajūtai. Un mūsdienu pasaules cieņa un mīlestība pret šīm lietām vislielākajā mērā ir saistīta ar to, ka tas ir DABISKS! Viena no šādām brīnišķīgām, dabiskām lietām ir SUŅU VILNAS DZIJA , ko iegūst no suņu pavilnas. Suņu pavilnai piemīt spēcīgas ārstnieciskas īpašības, par kurām daudzi pat nenojauš un vilnu, kas pavasarī un rudenī noķemmēta no sava garspalvainā mīluļa, vienkārši izmet vai sadedzina. Turpmākajā tekstā mēs,"Labas Lietas Bērniem", apkopojot zinošu cilvēku rakstīto un teikto, centīsimies Jums pastāstīt par šīs vilnas pozitīvajām īpašībām cilvēka veselībai.

 

VISPĀRĪGI

 

Suņu vilnas dzijas adījumi ir SILTI un VESELĪGI

 

No suņu pavilnas iegūtajai dzijai piemīt spēja ne vien kārtīgi sildīt, bet arī uzlabot valkātāja veselību. Izstrādājumi no šī dabiskā materiāla ir viens no senākajiem un pārbaudītākajiem tautas medicīnas līdzekļiem! 

 

Tie labi der visu paaudžu cilvēkiem, bet īpaši iecienīti tie ir vecākās paaudzes rindās, jo spēj palīdzēt tādām problēmām, kā reimatisms, artrīts, muskuļu spazmas un neiralģiskas sāpes, urīnceļu iekaisumi u.c. Piemēram, suņu vilnas VESTES ieteicamas osteohondrozes gadījumos- tās var vienkārši valkāt zem ikdienas apģērba un cilvēks vienkārši var aizmirst par masāžām, jo suņu vilnas dzijai piemīt arī masējošas īpašības. Tā kā suņu vilnas dzija ir dārga (tam par iemeslu ir izejmateriālu ierobežotais daudzums, komplicētais un laikietilpīgais dzijas gatavošanas darbs) un vesela veste vai džemperis var būt par dārgu Jūsu maciņam, tad noder šāds padoms- suņu vilnas dziju var ieadīt tieši problemātiskajās zonās- uz pleciem, iepretim mugurkaulam, skausta rajonā, krustos, elkoņos, savukārt pārējo izstrādājumu adīt no cita Jums tīkama materiāla (taču ne sistētiska !!! Sintētika grauj suņa vilnas īpašības!!!). Zeķēm šīs lokālās vietas var būt - papēži un purngali. Turklāt speciālisti saka, ka šādā veidā adījums arī vairs nav tik "stiprs" un der valkāšanai ikdienā - darbā, sportā, atpūtā. Var gadīties, ka izstrādājums, kas būs izgatavots tikai no suņu vilnas dzijas, būs "nevalkājams", jo tas pārāk sildīs, pārāk stipri masēs un pieredzējuši cilvēki saka, ka ar laiku šādu izstrādājumu valkātāji pārāk pierod pie šī sildītāja un rezultātā bez tā jūtas kā bez drēbēm. Šeit noder padoms - labāk visu ar mēru! Starp citu, veste vai džemperis būs nenovērtējama garderobes sastāvdaļa arī tiem, kam nedod mieru bronhīts, vīrusu infekcija vai saaukstēšanās ! Osteohondrozes slimniekiem der arī suņu vilnas dzijas šalle vai lakats. Radikulīta gadījumā ada jostas, ceļgalu uzliekamos, aprocītes. Uzmavas rokām un ceļgaliem noderēs, ja raksturīgas kaulu un locītavu slimības, ja ir bijis lūzums. Par garām suņu vilnas zeķēm priecāsies arī cilvēki ar sliktu asinsriti, kā rezultātā kājas salst pat uzturoties siltās telpās, kā arī tie, kam ir podagra, artrīts vai vēnu varikoze. No šī dabīgā materiāla darināta cepure vai lakats mazina galvas un ausu sāpes. Ja moka ginekoloģiskas vai nieru slimības, problēmas ar muguru, tās atvieglos adīta josta. 

 

Suņu vilnas dzijas zeķes lieliski noderēs tiem, kam bieži salst kājas, kas ziemas salā daudz laika pavada ārā, kam jāstrādā ārā, jo tās ir ĻOTI SILTAS ! Zinātāji saka- ja kāds mežstrādnieks, mednieks vai zemledus makšķernieks tādās ziemā pastaigās, citas vairs nekad nemeklēs. 

 

Izrādās, suņu vilnas zeķes palīdz arī pret bezmiegu ! Un, ja Jums ir problemātisks miegs, šādas zeķes var uzvilkt vakarā mājās un kādu laiku pirms gulētiešanas panēsāt tās vai arī vispār gulēt tajās visu nakti. 

 

Šim dabīgajam materiālam piemīt spēja uzsūkt 35- 50 % mitruma no sava svara, vilna ātri ižžūst izdalot siltumu un tai pat laikā uzlabo aisnsriti, tāpēc suņu vilnas zeķēs kājas vienmēr ir sausas un siltas.  

 

Līdz pirmajai mazgāšanas reizei suņu vilnas dzijas adījumiem ir raksturīgs specifisks suņu vilnas aromāts (kas neļauj to viltot), bet jau pēc pirmās pareizās mazgāšanas reizes, aromāts pilnībā izzūd ! 

 

Dzijas gatavošanas procesā suņu vilnai mēdz pievērpt klāt aitas vilnu, lai padarītu dziju mīkstāku, biezāku un arī lētāku. Tāpēc ņemiet vērā - ja Jums piedāvā 100% suņu vilnas izstrādājumu par zemu cenu, tad ziniet, ka tas ir viltojums vai arī suņu vilnas dzijai klāt ir pievērpta lētāka vilna (aitas vilna, kokvilna vai lins), jo tīra suņu vilnas dzija nemēdz būt lēta !!! Ja Jums ir nepieciešams lielāks izstrādājums par zeķēm, tad tomēr ir iespēja izveidot izstrādājumu, kurā suņu vilnas dzija ir ieadīta lokāli nepieciešamajās vietās vai arī suņu vilnas dzijai klāt tiek likts aitas vilnas diegs, tādējādi izveidojot Jums vēlamo apģērba gabalu par saprātīgu cenu, taču saglabājot Jūsu organismam nepieciešamās ārstnieciskās īpašības. Vispār speciālisti iesaka ņemt vērā likumsakarību: jo bagātīgāk izmantota suņu vilnas dzija kādā izstrādājumā, jo īsāku laiku tā jāvalkā vēlamā efekta sasniegšanai. Piemēram, tīras suņu vilnas zeķes ārstnieciskos nolūkos var valkāt 15 minūtes katru vakaru vai arī - zeķēs var ieadīt tikai dažus unikālus suņu vilnas dzijas pavedienus un nēsāt tās ikdienā. 

 

Adījumi no suņa pavilnas dzijas nav ieteicami cilvēkiem, kuri ir alerģiski pret dzīvnieku apmatojumu. 

 

Suņu vilnas adījumi BĒRNIEM

Zinātāji suņu vilnas izstrādājumus iesaka nēsāt gan lieliem, gan maziem ! 

 

Parasti no suņu vilnas dzijas BĒRNIEM tiek adītas zeķītes un sedziņas. Vispirms jau tāpēc, ka šie izstrādājumi ir silti, tie ir no cilvēkam draudzīga, dabiska un pēc savas būtības tuva materiāla - jo suns jau no senseniem laikiem ir cilvēka labākais draugs un mūsu platuma grādos mājās viens no pierastākajiem un tuvākajiem mājdzīvniekiem, atšķirībā no eksotiskākiem materiāliem - piemēram, kamieļa vilnas dzijas. 

 

Otra lieliska īpašība- suņu vilna uzlabo cilvēka asinsriti.

 

Suņu vilnas zeķītes iesaka valkāt arī slimīgiem bērniem. Ir cilvēki, kas mēdz nēsāt šo izstrādājumu brīžos, kad ir saaukstējušies. Šāds padoms lieliski noderēs arī mazajiem valkātājiem! 

 

IZSTRĀDĀJUMU KOPŠANA

Suņu dzijas izstrādājumi ir JĀKOPJ ĪPAŠI ! Mazgāšanai iesaka izmantot tikai saimnieciskās ziepes, bet var izmantot arī speciālos suņiem paredzētos šampūnus. Lai pirmajā mazgāšanas reizē noņemtu specifisko aromātu, izstrādājumus aplej ar 40 C karstu ūdeni un atstāj, kamēr ūdens atdziest ! Procedūru var atkārtot. Pēc tam izstrādājumu mazgā ar rokām, izmantojot ziepes vai suņu šampūnu. Nekādu ķīmisku mazgāšanas līdzekļu lietošana nav pieļaujama! Mīkstinātāji un mazgāšanas līdzekļi, kas sola burvīgu smaržu, krāsas atjaunošanu un vēl citas brīnumainas īpašības, šajā gadījumā izmantošanai nav pieļaujami, jo izstrādājumam jau piemīt visas vajadzīgās īpašības un valkātāja uzdevums ir - tās nesabojāt !!! 

Pēc mazgāšanas adījumu ir ieteicams izspaidīt (nevis izgriezt), lai atbrīvotu to no ūdens un uz pusstundu ietīt frotē dvielī. Žāvēt izklātu uz sausa dvieļa! 

Citi speciālisti par labu līdzekli suņu vilnas izstrādājumu kopšanai atzīst arī mazgāšanas līdzekli vilnas izstrādājumiem "Kastanis". 

 

PĒCVĀRDS

Ceram, ka šis raksts Jums bija interesants, izglītojošs un noderīgs un sniedza jaunas atklāsmes "Labo Lietu" jomā ! 

 

Šobrīd "Labas Lietas Bērniem" pūrā ir izgatavotas un pārdošanā izliktas 100% suņu vilnas zeķītes bērniem, pieejamas dažādos izmēros. Taču novērtējot suņu vilnas dzijas brīnumainās īpašības gan ikdienas izmantošanā, gan lieliskajā spējā ārstēt, piedāvājam pēc pasūtījuma izgatavot nepieciešamu un īpaši piemērotu suņu vilnas izstrādājumu gan Jūsu bērniem, gan Jums pašiem, gan arī vecmāmiņām un vectētiņiem ! 

 

Ja Jums ir nepieciešams konkrēts suņu vilnas izstrādājums konkrētā izmērā, sazinieties ar mums : 

T.: 29196440

E-pasts: sia.creatives@inbox.lv

2 Comments