MULAS grāmatas bērniem par latviešu māksliniekiem

Latvijas ražotāji nebeidz pārsteigt ar interesantām un oriģinālām idejām bērniem domātu lietu radīšanā. Viena no tādām unikālām lietām ir arī grāmatu sērija "Mazā Mula pēta". Šīs grāmatiņas noteikti ienesīs jaunas vēsmas bērna grāmatu plauktā, īpaši, ja viņam vai viņai ļoti patīk viss, kas saistīts par un ap zīmēšanu. 

 

Biedrība bērniem "DROŠI UN KOŠI" ir izdevusi četras grāmatas sērijā "Mazā Mula pēta", kas ir grāmatas bērniem par latviešu vizuālās mākslas klasiķiem. Terminu skaidrojums un dialogi tajās radīti vienkāršā, bērniem viegli saprotamā valodā. Izdevumi noderēs Latvijas mākslas klasiķu iepazīšanai, mākslas žanru apguvei, kā arī ierosmei radoši darboties pieaugušajiem kopā ar bērniem. 

 

Mērķauditorija: bērni vecumā no 5 - 12 gadi / īpaši tie, kam patīk zīmēt


Grāmatu CENA: 7,00 EUR / gab


SĒRIJĀ: 

Grāmatas konceptuāli veidotas līdzīgi un visās 4 grāmatās lasītājs tiek iepazīstināts ar zinātkāru meitenīti, vārdā Mula, kura dodas iepazīt mākslas pasauli un pati mācās zīmēt, kā arī māca to visu arī grāmatas lasītājam. Katrā no grāmatām ietvertas tās 10 latviešu mākslinieku reprodukcijas, kuras visspilgtāk raksturo konkrēto žanru- ainavas, animālijas, portreta vai klusās dabas. Starp mākslas darbiem redzamas krāšņas ilustrācijas un notiek dialogs par katru no piedāvātajiem mākslas darbiem. Paralēli ir sagatavoti radoši uzdevumi, kuri balstīti uz grāmatā iekļautajiem mākslas darbiem. Grāmatu nobeigumā ir neliela mākslas terminu vārdnīca un īsas mākslinieku biogrāfijas. 


Latviešu vizuālās mākslas klasiķi, kuri iekļauti grāmatās: 

Vilhelms Purvītis, Jānis Rozentāls, Ģederts Eliass, Johans Heinrihs Baumanis, Kārlis Padegs, Romans Suta, Jānis Ferdinands Tīdemanis, Johans Valters, Leonīds Āriņš, Jānis Roberts Tillbergs, Teodors Zaļkalns, Maija Nora Tabaka, Aleksandra Beļcova, Boriss Bērziņš, Kārlis Miesnieks, Dace Lielā, Aija Zariņa u.c. 

1. Grāmata - "Ainava kopā ar mazo Mulu" 

Pirmajā grāmatā mazā Mula kopā ar kaimiņu, mākslinieku Kārli, dodas plenērā un apgūst ainavas žanru. 

2.Grāmata - "Dzīvnieki mākslas darbos" 

Otrajā grāmatā meitene Mula kopā ar draugiem veido teātra izrādi, iejūtoties dažādu dzīvnieku lomās. Pēc izrādes viņa atklāj, ka kaķis Bricis arī prot cilvēku valodu. 

3.Grāmata - "Mula un portrets" 

Šajā grāmatā lasītājs tiek iepazīstināts ar Mulas vecākiem, ar kuriem kopā meitene apmeklē mākslas muzeju. 

4.Grāmata - "Klusā daba kopā ar mazo Mulu" 

Šīs grāmatas norise notiek mākslinieka darbnīcā.