Grāmata "Plastmasas huligāni"

"Plastmasas huligāni" ir bagātīgi ilustrēts piedzīvojumu stāsts par diviem brāļiem un par dabas piesārņojumu! 

Klāvs ar Intaru nejauši sastop plastmasas maisiņu, kurš ir ne tikai dzīvs un runīgs, bet arī pamatīgi dusmīgs, jo apjautis savu "bezjēdzīgumu". Maisiņš lielveikalā ir netīšām sabojāts un nav izpildījis savu vienīgo uzdevumu- pārnest kaut ko no lielveikala mājās. Tādēļ tas uzvedas kā huligāns dabā un līdzīgi kā visi pārējie vienreiz izlietotie un par atkritumiem kļuvušie maisiņi- piņķerējas kokos, šļūkā pa ielām, plunčājas upēs un ezeros. Vai ir iespējams izglābt pasauli no plastmasas huligāniem? 

"Grāmatu "Plastmasas huligāni" mani iedvesmoja uzrakstīt bērnu neizmērojamā cieņa un mīlestība pret dabu. Kamēr pieaugušie spriedelē par iespējamiem rīcības plāniem dabas aizsardzības jomā, bērns pacels kāda nomesto plastmasas maisiņu mežā, nebaidoties sasmērēt rokas. Neesmu sastapusi kaislīgākus dabas aizstāvjus kā bērnus, kuriem ir izstāstītas cilvēces neapdomīgās rīcības sekas." stāsta autore Agnese Vanaga. 

Kristīne Garklāva, divu puišu mamma, TV žurnāliste un Pasaules dabas fonda vēstnese Latvijā: "Tik aizraujoša un sirsnīga! Grāmatā ir skarti temati, kas aktuāli visai pasaulei, bet sākas tieši ar pašu cilvēku. Stāsts aizrauj ar fantāzijas lidojumu, kas liek atskārst- bet tā tiešām ir! Uz ielas gulšņājošu plastmasas maisiņu teju ikviens no mums ir sajaucis ar kaut ko dzīvu. Dzīva ir arī Agneses grāmata, tāpēc, ka bērni to klausās ar lielu aizrautību un līdzjūtību un arī tāpēc, ka, pēc vāka aizvēršanas, vecākiem ir jābūt gataviem sarunai. Grāmata, kas liek mainīties, grāmata, kas atgādina par būtisko un to, ka bērni ir gatavi planētu padarīt labāku. Mums, vecākiem, atliek tikai dot iespēju!"

 

Izdevniecība: Jāņa Rozes apgāds

Autore: Agnese Vanaga

Ilustrācijas: Līva Ozola

 

CENA: 9,90 EUR